O MNIE

Wersja dla zwolenników krótkich i zwięzłych notek:

Jestem przede wszystkim mamą. Dubeltową. To jest obecnie moja główna rola życiowa, której wciąż się uczę, z której od -nastu lat szkolę się w praktyce i teorii, i przyznać muszę, że każdy nowy egzamin jest dla mnie… zaskoczeniem. Im dalej w staż, tym wcale nie wiem więcej.

Najbliżsi mówią mi: Mamo, Kochanie, Siostra…

Dla innych bywam: Panią Anią, poetką, pisarką (nie wiem dlaczego mnie tak nazywają, nie mam na koncie żadnej swojej książki), freelancerką, copywriterką, ghostwriterką, korektorką, redaktorką, dziennikarką obywatelską, blogerką. Gwoli jasności: choć – przyznaję się – uczestniczyłam w Dniach Otwartych Instytutu Filologii Polskiej UW, nie studiowałam w tym kierunku, nie mam wykształcenia branżowego.

Wersja dla lubiących dłuższe opisy:

Słowo pisane towarzyszy mi od najwcześniejszych lat. Odkąd pamiętam, tworzyłam „do szuflady”. Dzienniki, pamiętniki, teksty piosenek, sztuka epistolarna, liczne konkursy (swego czasu, gdy byłam na urlopie wychowawczym, z tego głównie żyłam, serio!) – tutaj zdobywałam szlify.

Moja pierwsza (i ostatnia) legitymacja prasowa pochodzi z 1999 r. – Reporter Regionu Trzebnickiego.
Moje teksty ukazywały się również w: Gazecie Wrocławskiej, NOWej Gazecie Trzebnickiej, Kurierze Trzebnickim, Rzeczpospolitej Trzebnickiej, Rzeczpospolitej Dolnośląskiej i sporadycznie w innych gazetach, magazynach, czasopismach, pismach. W Panoramie Trzebnickiej zajmowałam się korektą.

Współpracowałam z: portalem Wiadomości24.pl, portalem CzasDzieci.pl (i Filharmonią Wrocławską), Fabryką Bajek Bajkownia.org, Macierzyństwem bez lukru, serwisem airstar.pl, Lokalną Grupą Działania „Kraina Wzgórz Trzebnickich”, Starostwem Powiatowym w Trzebnicy, (wtedy jeszcze) Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy, Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy (dziękuję za: wystawę moich fotografii i wierszy; lekcję biblioteczną pt. „Regionalizm w edukacji polonistycznej na przykładzie wierszy Anny Jełłaczyc i Julianny Michorczyk, w ramach projektu Tożsamość Dolnoślązaka – Unia Wielu Kultur”; prelekcję pt. „Kociogórskie bajania – Trzebnica w bajkach dla dzieci Anny Jełłaczyc”).

Tworzyłam przedmowy i teksty do: ulotek, folderów, lokalnych przewodników, materiałów reklamowych, tomików poezji i książek innych autorów. Pisałam recenzje produktów i relacje z rozmaitych wydarzeń. Byłam członkiem jury w gminnym konkursie pięknego czytania. W 2013 roku zajęłam III miejsce w konkursie „Młody Poeta Dolnego Śląska” – organizowanym przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną – „za czystość rodzajową wiersza lirycznego”. Interesuję się psychologią.

Prowadziłam blog: pisanka-jean.blogspot.com. Zakochana jestem w swoim rodzinny mieście.

[EDIT: Zapraszam na nową stronę: annajellaczyc.pl]

Pracowałam również w innych branżach i z niejednego pieca chleb jadłam. Ogólnie: dziesiątki aktywności i działań, bo jakoś nie potrafię leniuchować (choć bardzo bym chciała!).

Dzisiaj: pracuję na etacie, spełniając czyjeś marzenia. Z tego powodu coraz rzadziej podejmuję się dodatkowych zleceń. Na szczęście w życiu zawodowym robię to co lubię: piszę, piszę, piszę… książki, listy, pisma, e-maile, scenariusze do filmów YT, materiały na kanały social media i wiele, wiele innych.

Marzy mi się jednak praca na własny rachunek i pod własną marką. Myślę, że prędzej czy później się odważę.

[EDIT: Zapraszam na nową stronę: annajellaczyc.pl]

Reklama